Un bărbat a murit după ce a fost lovit de o mașină pe marginea drumului

Accident la Herăști, în județul Giurgiu.

(Sursa foto: Arhivă)

Un bătrân a decedat, seara trecută, după ce a fost lovit de un autoturism. Omul circula pe marginea drumului și purta vestă reflectorizantă.

Tragedia s-a petrecut la Herăști, județul Giurgiu, seara trecută. Victima a fost lovită din plin de o mașină în timp ce se deplasa pe marginea drumului.

Citește si: Florin s-a stins din viață într-un accident teribil de mașină. Se întorcea din Franța pentru că îi era dor de părinți

Accidentul s-a petrecut in jurul orei 20.35, pe DJ 401, în afara localității Herăști, județul Giurgiu.

Citește si: Accident grav la Iași. Un microbuz în care se aflau 20 de persoane a intrat pe contrasens

Bătrânul de 70 de ani circula pe marginea drumului, iar martorii spun că purta vesta reflectorizantă. Chiar și așa, șoferul unui autoturism nu l-a observat și l-a lovit în plin.

Ce au transmis autoritățile ajunse la fața locului

În urma producerii evenimentului rutier, a rezultat decesul unui bărbat, de aproximativ 70 de ani. Conducătorul auto, un bărbat de 31 de ani, din localitatea Hotarele, județul Giurgiu a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind 0.

Citește si: Accident rutier grav. O mașină s-a răsturnat pe DN6

În cauză, se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, dar și pentru stabilirea identității bărbatului decedat.

Citește si: Moartea lui Florin a fost filmată! Cum s-a produs, de fapt, accidentul în care tânărul și-a pierdut viața. Primele imagini cu impactul fatal

Citește si: O tânără în vârstă de 20 de ani, din Maramureș, a fost înjunghiată de fostul ei iubit, în timp ce-și ținea copilul în brațe


Editor web

„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.

„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"

Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri