Accident grav in Timis! Sunt 7 victime, dintre care 5 copii. Masina in care se aflau a cazut de pe pod si s-a izbit de beton
Accidentul a avut loc luni de dimineata, pe drumul care leaga Timisoara de Oravita.
Cinci copii doi adulti au ajuns la spital raniti, scapand ca prin minune cu viata din impactul care a facut praf masina in care calatoreau. Accidentul, spun politistii, s-a produs dupa ce soferul, un barbat, ar fi atipit la volan. Conducea un Seat Alhabmbra, iar in masina cu el erau cinci copii si inca un adult.
Masina scapata de sub control a cazut de pe
"Echipajul de la Districtul sag – SDN Timisoara, care efectua in aceasta dimineata revizia pe DN 59, Timisoara – Moravita, a acordat primul ajutor pentru pasagerii unui autoturism care a cazut intr-un parau, de pe Podul Cheii, intre localitatile Jebel si Voiteg.
Sursa: observator.tv