VIDEO Accident îngrozitor în Mehedinți! Doi morți și doi răniți după ce o mașină a lovit autospeciala Poliției de Frontieră
1 din 2 | Accident Mehedinți
2 din 2 | Doi oameni au murit după ce o mașină a lovit autospeciala Poliției de Frontieră
Două persoane au murit și alte două au fost rănite grav în urma unui accident produs între localitățile Dubova și Svinița.
Un grav accident a avut loc în județul Mehedinți, pe drumul dintre localitățile Dubova și Svinița. Două persoane au murit, iar alte două au fost rănite, după ce șoferul unui autoturism a pierdut controlul volanului și a lovit în plin o autospecială a Poliției de Frontieră, parcată pe marginea șoselei. Medicii nu exclud varianta ca bărbatul, în vârstă de 76 de ani, să fi suferit un infarct chiar înainte de producerea impactului.
Doi morți și doi răniți după ce o mașină a lovit autospeciala Poliției de Frontieră
Primele informații din ancheta polițiștilor arată că șoferul ar fi lovit mai întâi parapetul de pe marginea drumului. În urma coliziunii cu acesta, mașina a fost proiectată pe contrasens, unde s-a izbit frontal de autospeciala Poliției de Frontieră. Forța impactului a fost atât de mare încât vehiculul în care se aflau șoferul și o pasageră a fost grav avariat, iar ambele persoane au rămas încarcerate.
Medicii suspectează un infarct în cazul șoferului care a provocat accidentul
Declarațiile medicilor indică faptul că șoferul ar fi putut suferi un eveniment medical grav chiar în timp ce conducea.
„Noi când am ajuns erau deja semnele morții instalate și am declarat decesul. Probabil un infarct s-a întâmplat la conducătorul auto”, a precizat Aurora Grămescu, medic SAJ Mehedinți.Această ipoteză este luată în calcul de anchetatori, dar confirmarea se va putea face doar după efectuarea expertizei medico-legale. În momentul producerii coliziunii, în autospeciala Poliției de Frontieră se aflau doi agenți. Ambii au fost răniți și au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Citește și: O actriță celebră s-a înecat pe o insulă din Grecia. Lumea filmului, în stare de șoc