Incidentul a avut loc în noaptea de joi spre vineri, în jurul orei 04:00 dimineața. La fața locului nu au fost prezenți martori, așadar nimeni nu știe cu exactitate cum s-a produs accidentul.

Citeste si: Doi șoferi au murit pe loc într-un teribil accident produs în Cluj

TIR-ul ar fi circulat cu viteză mare

Polițiștii iau în calcul varianta ca TIR-ul să fi circulat o viteză prea mare iar șoferul să nu fi observat la timp sensul giratoriu de care se apropia.

Acesta a tras de volan în ultimul moment, însă a pierdut controlul TIR-ului, a sărit peste balustradă și s-a prăbușit în gol de la cinci metri înălțime. 

Citeste si: VIDEO| Două tinere s-au luat la bătaie pe terasa unui mall din București. Momentul a fost filmat

Bărbatul a rămas blocat în caroseria cabinei

Bărbatul de la volan a rămas blocat între fiarele contorsionate ale cabinei. La sosirea medicilor, din păcate, nu s-a mai putut face nimic pentru el.

Citeste si: Durere in partea stanga a corpului – cauze si remedii- catena.ro

Citeste si: Au plătit 4.400 de euro pe o vacanță de lux, în Egipt, dar realitatea arăta complet diferit față de poze: Am avut un șoc- antena3.ro

Citeste si: Cel mai scump oraș din lume este în Europa. Chiria este cu 340% mai scumpă decât în București- stirileprotv.ro

Citeste si: Răsturnare de situație în cazul Sofiei, fetița de 2 ani decedată la Iași. Mama fetiței și concubinul ei au fost reținuți

Se efectuează cercetări în acest caz 

Polițiștii de la serviciul rutier au preluat cercetările în acest caz și încearcă să stabilească ce s-a întâmplat și în ce condiții s-a produs tragedia.

Citeste si: Două familii din Argeș s-au bătut în stradă cu lopețile, în toiul nopții

VIDEO- Imagini de la locul accidentului. Declarațiile făcute de Răzvan Parconie, purtătorul de cuvânt al ISU "Dobrogea":

 


Abonează-te pe


Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si