Antrenorul Ionuţ Popa, grav bolnav. "Starea sa s-a agravat recent"
Antrenorul Ionuţ Popa, în vârstă de 65 de ani, ultima dată pe banca celor de la UTA Arad, e grav bolnav.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/558/20028876/1/ionut-popa-2-mediafax-foto-sebastian-tataru.jpg?width=900&height=564)
"Fostul nostru antrenor, Ionuţ Popa, are nevoie de ajutorul vostru! Acesta suferă de mai multe luni din cauza problemelor de sănătate, care au implicat cheltuieli medicale semnificative. Starea sa s-a agravat recent şi acum are nevoie mai mult ca oricând de susţinerea noastră.
Ne aducem cu toţii aminte de rezultatele extraordinare reuşite de Ionuţ Popa ca antrenor la Poli Timişoara: salvarea de la -14 puncte, o reuşită unică la nivelul Ligii 1, finala Cupei Ligii şi semifinala Cupei României, toate într-unul din cele mai spectaculoase sezoane din istoria fotbalului timişorean.
Cei care pot şi doresc să îl susţină în vederea acoperirii costurilor tratamentului său, o pot face printr-o donaţie în contul:
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
Raiffeisen Bank
RO51 RZBR 000 0600 1141 5017
Titularul contului este fiica fostului nostru antrenor, Medamira Popa.
Vă mulţumim!", se arată pe site-ul ACS Poli Timişoara.