Cântăreața Ileana Ciuculete ar putea fi dezgropată după șapte ani de la deces. Fiul artistei a dezvăluit motivul
Ileana Ciuculete ar putea fi dezgropată în momentul în care se vor împlini şapte ani de la trecerea sa în neființă. Fiul artistei a dezvăluit motivul pentru care este posibil să se recurgă la acest lucru.
Băieții uneia dintre cele mai îndrăgite interprete de muzică populară nu mai au actele de la locul de veci al mamei lor.
Fostul soț al Ileanei Ciuculete s-a stins din viață în urmă cu câțiva ani. Se pare că fii regretatei artiste nu pot recondiționa crucea mamei lor și nici nu pot plăti taxele pentru cimitir.
Din ce motiv ar putea fi dezgropată Ileana Ciuculete
"Actele ar fi trebuit să fie la Cornel. Încă din luna februarie a acestui an am fost cu avocata la Asociația Cimitirelor și Crematoriilor și am depus o cerere.
Fără actul acela, nu pot să le plătesc, acolo, taxa. Voiam să pot plăti taxa anuală, care cred că nu e plătită de când a murit Cornel Galeș, de vreo trei ani.
Pare incredibil, dar noi nu putem plăti, dacă nu avem actul acela doveditor. Am făcut cerere și ni s-a spus că se rezolvă până prin iunie. Nu s-a întâmplat acest lucru. În august, am sunat iar și a spus că nu se lucrează.
Și iată cum trec anii și nu putem face nimic", a dezvăluit fiul cel mare al Ileanei Ciuculete, Mugurel Sfetcu, conform jurnaliștilor de la viva.ro.
Citește și: Doi români au fost snopiți în bătaie de concubinul fiicei lor. Au ajuns în stare gravă la spital
"La șapte ani o strămutăm pe mămica la Craiova, că avem voie. Eu m-am săturat de lupte cu autoritățile", a adăugat fiul interpretei de muzică populară.
Cornel Galeș s-a stins din viață în urmă cu trei ani, în Spania, în urma unui accident cumplit de mașină.
Bărbatul a fost înmormântat lângă Ileana Ciuculete, soția lui.Citește și: Polițiști bătuți cu pietre și topoare. Un bărbat a fost arestat preventiv
Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.
Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.
Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.