Viata a fost mult prea nedreapta cu trei frati din Ialomita care in doar trei luni si-au pierdut ambii parinti. Ei lupta acum din rasputeri ca macar ei sa ramana impreuna.
O comunitate intreaga s-a mobilizat pentru a le fi aproape unor copii ramasi orfani de ambii parinti anul acesta. Tatal a incetat din viata pe 29 iulie, iar mama si-a dat ultima suflare pe 29 octombrie, ambii secerati de o boala nemiloasa. Pentru Mirel (10 ani), Livia (12 ani) si Stelica Purice (18 ani), viata este un calvar, scrie Adevarul.
Copiii din satul Luciu, comuna Gura Ialomitei
Localnicii nu au ramas indiferenti la drama copiilor. Mobilizati exemplar de preotul din sat, parintele Mihail Borza, oamenii ajuta cu ce pot: alimente, imbracaminte si chiar lemne de foc, dupa ce la biserisca tocmai s-au strâns 1.800
Intreaga poveste AICI.