Descoperire macabră în Reșița. Trupul unui bărbat de 35 de ani a fost găsit pe terasa unui bloc
Alarma s-a dat miercuri, atunci când pe terasa unui bloc din Reșita a fost descoperit trupul unui bărbat în vârstă de 35 de ani.
La fața locului a ajuns un echipaj din cadrul Serviciul de Ambulanţă Judeţean Caraş-Severin, dar cadrele medicale au mai putut doar să constate decesul.
„La data de 25 februarie 2026, în jurul orei 09.25, poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Reşiţa au fost sesizaţi prin SNUAU 112 cu privire la faptul că o persoană se află căzută pe plafonul unui bloc din municipiul Reşiţa. Poliţiştii s-au deplasat de urgenţă la faţa locului, unde au constatat că pe terasa din beton construită deasupra nivelului locuinţelor de la etajul 1 al imobilului se afla un bărbat, în vârstă de 35 de ani”,
Polițiștii au deschis un dosar pentru ucidere din culpă. Oamenii legii urmează să stabilească împrejurările în care s-a produs decesul bărbatului.