Doi livratori de mâncare au fost bătuți crunt într-un parc din Sectorul 6
Doi livratori de mâncare au fost bătuți într-un parc din Sectorul 6, de rudele unor copii pe care îi rugaseră să nu le mai blocheze calea.
În cursul serii trecute, doi livratori de mâncare au fost bătuți crunt într-un parc din Sectorul 6. Scandalul ar fi început după ce au rugat câțiva copii care se jucau și le blocau calea. Livratorii de mâncare i-ar fi rugat să se mute, iar cei mici și-au chemat rudele care au început să îi bată pe aceștia.
Doi livratori de mâncare au fost bătuți crunt într-un parc din Sectorul 6, de rudele unor copii
Scenele șocante s-au desfășurat într-un parc din Sectorul 6. Se pare că livratorii de mâncare au fost bătuți de rudele unor copii care, rugați fiind de livratori să nu le mai blocheze drumul, au refuzat.
Citește și: Mai multe școli din Cluj-Napoca au primit amenințări pe e-mail. Autoritățile au intervenit de urgență
Martorii au sunat de urgență la 112, iar mai multe echipaje au fost mobilizate. La scurt timp, agresorii au fost imobilizați.
Un martor povestește că rudele celor mici i-ar fi bătut cu bețe și cu topoare pe livratorii de mâncare. Din fericire, nimeni nu a necesitat îngrijiri medicale.
" Bătaie, cu beţe, cu topoare, ce au avut. Au avut o secure tot aşa micuţă şi după aceea au plecat. După doar l-am tras încoace, că nu am putut să îi domolim cu doamna poliţistă. Am intrat între ei şi după aceea ne-am tras încoace, pentru că au vrut să dea şi în mine", spune un martor, potrivit observatornews.ro.
O anchetă în acest caz a fost deschisă. Autoritățile continuă cercetările și un rol important îl au imaginile de pe camerele de supraveghere din parc, care par să fi surprins totul.