1 din 6 | A dispărut de trei zile și nimeni nu știe nimic de ea
2 din 6 | A dispărut de trei zile și nimeni nu știe nimic de ea
3 din 6 | A dispărut de trei zile și nimeni nu știe nimic de ea
4 din 6 | A dispărut de trei zile și nimeni nu știe nimic de ea
5 din 6 | A dispărut de trei zile și nimeni nu știe nimic de ea
6 din 6 | A dispărut de trei zile și nimeni nu știe nimic de ea
Simona, o tânără de 22 de ani, e dată dispărută de familie și prieteni de câteva zile. Este posibila victimă a teribilei crime de la Ghimpați? Pe rețelele de socializare, este subliniată asemănarea izbitoare dintre Simona și portretul robot al tinerei arse la Giurgiu.
Simona Ghinea este din București și avea o relație cu un tânăr bucureștean de mai bine de câțiva ani. Ea a dispărut fără urmă de câteva zile. Simona, alias Crenguța, este crescută doar de bunici și locuia în zona Vitan din București alături de ei. Bunicul tinerei a alertat numărul de urgență 112 pentru a-și găsi nepoata.
Citeste si: FOTO EA este tanara gasita carbonizata intr-o valiza la Giurgiu! Detaliul incredibil gasit in gura femeii
Citeste si: Ea este tânăra incendiată la Giurgiu. Polițiștii au făcut portretul robot- FOTO
Posibila victimă a crimei de la Giurgiu
Simona Ghinea a fost dată dispărută, în urmă cu doar câteva zile, de către familia ei.
De câteva zile, tânăra a dispărut de acasă, iar prietenii au distribuit poze cu ea în mediul online sperând că vor găsi indicii pentru a ajunge la ea.
Comentariile din mediul online i-a șocat pe utilizatorii Facebook, portretul robot al tinerei arse pe câmpul de la Ghimpați seamănă izbitor cu portretul Simonei, iar dintele lipsă al fetei completează pista anchetatorilor în cazul fetei arse pe câmp.
Vineri seară, a fost găsit cadavrul carbonizat al unei femei. Totul s-a întâmplat pe un câmp de lângă DN 6, în judeţul Giurgiu, unde o persoană anunţase că are loc un incendiu.
„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.
„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"
Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.