El este Ciprian, tânărul care a murit la doar 20 de ani. Fotbalistul de la CFR Cluj și-a dat ultima suflare în America: ”Un suflet tânăr, un campion”

El este Ciprian, tânărul care a murit la doar 20 de ani. Fotbalistul de la CFR Cluj și-a dat ultima suflare în America: ”Un suflet tânăr, un campion”

(Sursa foto: Facebook)

Ciprian a murit peste Ocean la doar 20 de ani, cu puțin timp înainte să revină în sânul familiei.

O veste tragică vine tocmai de peste Ocean, acolo unde un tânăr român s-a stins din viață mult prea devreme.

Ciprian avea doar 20 de ani, când, într-o clipă de neatenție, și-a pierdut viața pe loc, chiar cu puțin timp înainte de a reveni în țară.

Citește și: Iulia a murit la 20 de ani, după câteva zile de la decesul surorii sale, proaspăt măritată. Un accident teribil le-a adus sfârșitul

Ciprian a murit în SUA

Tânărul, fost fotbalist, student la Facultatea de Educație Fizică și Sport din cadrul UBB Cluj-Napoca, a plecat în America printr-un program de muncă și călătorii pe timp de vară.

Din păcate, însă, finalul programului de muncă i-a adus și finalul vieții, lăsând în urma sa o mare de durere, atât în rândul familiei, cât și a celor care l-au cunoscut.

În urma tragicei vești, mai multe mesaje au apărut pe rețelele de socializare, prin care echipele la care el a jucat și-au transmis regretul, dar s-au și mobilizat pentru a oferi un ajutor familiei greu încercate în acest moment.

Se strâng bani pentru a putea ca trupul neînsuflețit al lui Ciprian să fie adus în România și înmormântat așa cum se cuvinte de către familie, rude, prieteni și colegi.

De asemenea, s-a anunțat și faptul că în memoria tânărului decedat, se va ține și un moment de reculegere la jocurile de seniori din acest weekend.

Citește și: Viteza i-a curmat viața. Un tânăr de 29 de ani a murit la volanul mașinii, după un accident teribil, în Tecuci

”Clubul CFR 1907 Cluj își exprimă regretul și profunda tristețe pentru trecerea la cele veșnice a fostului jucător al Academiei noastre, Ciprian Scrobotă, care s-a stins din viață mult prea devreme.

Întrucât această tragedie s-a întâmplat în America, repatrierea reprezintă un cost pe care familia nu și-l poate permite”, a transmis reprezentanții CFR Cluj, pe rețelele de socializare.

„Cu adâncă durere în suflet, ne despărțim de fostul nostru jucător, Ciprian Scrobotă. Cuvintele sunt de prisos în fața unei asemenea pierderi… Un suflet tânăr, un campion, care va rămâne mereu în amintirile noastre. Dumnezeu să îl odihnească în pace! Sincere condoleanțe familiei și tuturor celor apropiați”, au scris reprezentanții ACS Juniorul Aiud, pe pagina de Facebook.

„La jocurile de seniori din acest weekend, se va ține un moment de reculegere în memoria celui care a fost Ciprian Scrobotă. Dumnezeu să îl odihnească”, au transmis reprezentanții Asociației Județene de Fotbal Alba.


Autor

Alis Pop este absolventă a Universității Hyperion din București, Facultatea de Jurnalism și a Școlii de Televiziune ”Tudor Vornicu” din București.

Experiență profesională:
- Redactor TV – a scris de știri de actualitate: din sfera socialului, politicului, evenimentului, sportului, multe dintre ele fiind de Breaking News.
- Redactor online - a scris materiale pe zona de monden, cu personaje celebre din România, dar și din străinătate, materiale din sfera astrologiei și materiale pe zona de actualitate: social, sport, eveniment
- Stagii de practică la Impact de Gorj și Radio Europa FM.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri