Giulia a fost ucisă de câinele familiei. Fetița de 9 luni a fost mușcată cu bestialitate de animal: „A zburat în cer prea devreme”

bebelus mort italia, caine agresiv, muscata de caine

Giulia a fost ucisă de câinele familiei. Fetița de 9 luni a fost mușcată cu bestialitate de animal: „A zburat în cer prea devreme”

(Sursa foto: Shutterstock )

Câinele a mușcat-o de mai multe ori pe copilă de cap și de față. Rănile extrem de grave i-au fost fatale.

O fetiță de doar 9 luni a pierit după ce a fost mușcată de câinele familiei. Tragedia s-a petrecut în seara zilei de sâmbătă, 15 februarie, în orașul Acerra, din provincia Napoli, în Italia, informează Corriere della Sera.

Totul s-a petrecut în timp ce tatăl micuței, un bărbat de 25 de ani, dormea alături de fetiță în pat.

Citește și: Milan, un băiețel român, a murit la 6 anișori, ars de viu într-un incendiu devastator. Mama sa a încercat să îl salveze, dar totul a fost în zadar: "Ai plecat repede după tatăl tău"

Medicii nu au mai putut să o salveze pe fetiță. Poliția investighează tragedia 

Câinele, un pitbull pe care familia îl avea de câțiva ani, a atacat-o pe fetiță în momentul în care aceasta dormea.

Animalul a mușcat-o pe copilă de cap și de față. Din păcate, rănile au fost fatale pentru victimă.

În momentul în care s-a trezit, tatăl a găsit-o pe fată într-o baltă de sânge. A încercat să o ducă la spital și a ajuns la unitatea medicală Villa dei Fiori din Acerra. Medicii au încercat să o salveze pe fetiță, dar nu au ma putut face nimic pentru ea și au declarat decesul.

Oamenii legii au deschis o anchetă coordonarea Parchetului din Napoli Nord și urmează să stabilească circumstanțele exacte în care s-a produs tragedia. Oamenii legii trebuie să stabilească dacă animalul de companie a manifestat înainte de acest incident un comportament agresiv.

Medicul legist urmează să efectueze autopsia, însă din primele examinări s-a confirmat că rănile de pe trupul copilei au fost făcute de câine. 

„În numele întregii comunități din Acerra, aduc o rugăciune pentru sufletul micuței Giulia, care a zburat tragic în cer prea devreme”, a spus primarul din Acerra, Tito d'Errico, în această dimineață.

Citește și: O mamă a fost prinsă când își vindea bebelușa nou-născută. Cu banii luați pe fiica sa urma să își cumpere o mașină


Editor web
Îți Recomandăm Și...