Un bărbat în vârstă de 56 de ani a murit înecat în Marea Neagră, în stațiunea Mamaia.
Duminică, pe 14 iunie, un bărbat în vârstă de 56 de ani a murit înecat în Marea Neagră, în stațiunea Mamaia.
Un bărbat a murit înecat în Mamaia
Alarma s-a dat în dimineața zilei de duminică, în jurul orei 10:50.
La fața locului au fost mobilizate mai multe echipaje, care au confirmat cele sesizate. Din păcate, cadrele medicale care au intervenit nu au mai putut face nimic pentru a-l slava pe bărbat, fiind nevoite să declare decesul acestuia.
Autoritățile au deschis o anchetă și fac cercetări în acest caz, într-un dosar deschis pentru ucidere din culpă.
Ce au transmis autoritățile
Astăzi, 14 iunie, în jurul orei 10.50, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța- Secția de Poliție Mamaia au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că, în stațiunea Mamaia, o persoană s-ar fi înecat.
Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind vorba despre un bărbat, de 56 de ani.
La locul evenimentului a intervenit un echipaj medical, care a constatat decesul victimei.
Trupul neînsuflețit va fi transportat la morgă în vederea efectuării autopsiei, pentru stabilirea cu exactitate a cauzei decesului.
În cauză a fost întocmit dosar penal, cercetările fiind continuate de polițiști sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, se arată într-un comunicat transmis de autorități.