”Ionuţ Dolănescu şi Maria Ciobanu au murit"! Ştirea falsă care a înmărmurit toată România

”Ionuţ Dolănescu şi Maria Ciobanu au murit"! Ştirea falsă care a înmărmurit toată România

Ştirea că Ionuţ Dolănescu şi Maria Ciobanu au murit într-un accident de maşină au speriat o ţară întreagă.

Un site obscur de ştiri a anunţat că cei doi artişti au murit într-un accident de maşină, ştirea dovedindu-se, din fericire, una falsă.

Site-ul respectiv oferea chiar detalii importante prin care încerca să fie cât mai credibil. Ştirea falsă anunţa că accidentul a avut loc în Bucureşti şi că la volan se afla artistul, în timp ce mama sa era pe bancheta din spate.

Citeste si: Aici s-a produs tragedia din Suceava! Rudele femeii ucise de preotul beat sunt REVOLTATE! "E un criminal! I-a făcut capul bucăţi!"- Detalii la Ştirile Kanal D de la ora 18:45

Imediat după ce ştirea falsă s-a răspândit în mediul online, un apropiat al familiei a precizat că cei doi nici nu se află în ţară, fiind plecaţi în Statele Unite. Nu este prima dată când astfel de ştiri false apar. În trecut, şi numele lui Carmen Şerban, Fuego, Maria Dragomiroiu, Marian Râlea sau Irina Loghin au fost subiectul unor astfel de ştiri false.


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri