Moarte fulgerătoare pentru un tânăr de 20 de ani! I s-a oprit inima după ce a dispărut în lacul Tarniţa
Tragedia s-a petrecut în Cluj. Băiatul în vârstă de 20 de ani a căzut în lacul Tarnița și a dispărut.
Incidentul a avut loc duminică. Pompierii au fost chemați de urgență la lacul Tarnița după ce un tânăr a dispărut în apă.
„Forțele noastre au fost alertate despre faptul că un bărbat ar fi dispărut în lacul Tarnița. Intervin pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca, fiind trimise o autospecială cu barcă și o ambulanță SMURD. De asemenea, va interveni și echipajul de scafandri din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca, alături de scafandrii de la Serviciul Public Județean Salvamont-Salvaspeo Cluj, aflați la fața locului. Totodată, au fost alertați și doi scafandri de la ISU Mureș, respectiv ISU Alba.
Echipajele sunt sprijinite de un elicopter SMURD de la Punctul Aeromedical Jibou.
Chiar dacă a fost găsit repede de către salvatori, corpul tânărului nu a răspuns manevrelor de resuscitare și a fost declarat decesul acestuia.