Romanii arunca tone de mancare. O mare parte din provizii ajunge in tomberon
Intr-un singur an, o familie din Romania arunca in medie 170 de kilograme de mancare la gunoi. Promotiile din magazine si nevoia de a ne razbuna pe neajunsurile din anii comunismului ne fac sa cumparam alimente de parca ne-am pregati pentru un cataclism. Cand tragem linie, insa, constatam ca o mare parte din provizii ajunge in tomberon!
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/18122955/3/gunoi-1.jpg?width=900&height=436)