Scandal intre Simona Halep si Irina Begu! "Am lasat-o sa castige un set!" - Acuze fara precedent intre cele doua sportive!

Simona Halep a reusit sa se califice astazi in semifinalele turneului de la Madrid dupa ce a trecut in sferturi chiar de compatrioata sa, Irina Begu. Halep s-a impus in trei seturi 6-3, 0-6, 6-1.

joi 05 mai 2016 , 20:51

DISTRIBUIE
acest articol
DIMENSIUNE
TEXT ARTICOL
Aa - Aa+

Imediat dupa meci, Irina Begu a facut niste declaratii destul de dure si a raspuns acuzelor aduse de Halep conform carora i-ar fi cedat deliberat setul al doilea castigat la 0 de catre Begu. "Eu nu fac ceva in plus daca joc cu o romanca, dar nu vreau sa discut sau sa intru intr-un scandal, nu e ok pentru noi sau pentru Romania, nu vreau sa spun mai multe, nu vreau sa iasa scandal sau sa iasa asa ceva. E usor la nervi sa spui ceva, probabil a fost tensionata si de aceea. Sa fie un cadou primit daca ea a spus ca mi-a lasat setul doi... daca vrei un set trebuie sa muncesti, nu aveam cum sa il castig daca nu munceam. Am intrat mai agresiva in teren in setul doi, am luat mingea mai repede si pana la 3-0 s-a jucat, apoi mi-a dat cateva puncte dar... de la a da un set si pana la a castiga un set e cale lunga."
, a spus Begu la o televiziune sportiva din Romania.

Halep nu a comentat acest scandal, insa la finalul partidei a tinut sa isi ceara scuze la microfon in fata fanilor prezenti la meci pentru comportamentul avut.