Un bărbat de 61 de ani a fost găsit mort în mașina de serviciu, în București.
Miercuri dimineața, 18 februarie, în jurul orei 9:00, s-a dat alarma printr-un apel unic la numărul de urgență 112 pentru a se interveni în zona Piața Romană din București. Apelantul a cerut ajutor pentru un șofer de taxi găsit mort în mașina de serviciu.
Ajunși la fața locului, oamenii legii și cadrele medicale au confirmat datele și, din păcate, nu au mai putut decât să constate decesul.
Citește și: Un bărbat din Vidra, ucis în bătaie de fratele său. Omul a fost găsit mort în propria locuință
Omul a murit în mașina de serviciu
Conform datelor, este vorba despre un bărbat în vârstă de 61 de ani, care ar fi suferit un stop cardio-respirator ce i-a provocat moartea pe loc.
În urma tragediei, trupul neînsuflețit al taximetristului a fost dus la la Institutul Naţional de Medicină Legală, pentru efectuarea necropsiei, în timp ce oamenii legii au deschis o anchetă în acest caz
”Un şofer de taxi, în vârstă de 61 de ani, a fost găsit mort, miercuri dimineaţă, în maşina de serviciu parcată pe o stradă din Sectorul 1 al Capitalei, informează Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti. Potrivit sursei citate, primele date arată că bărbatul ar fi murit din cauza unui stop cardio-respirator. Poliţia Capitalei informează că miercuri, poliţişti din cadrul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti- Secţia 1 Poliţie au fost sesizaţi, prin apel 112, în jurul orei 08.45, că un bărbat a fost găsit fără semne vitale într-un autoturism de serviciu tip taxi, parcat pe o stradă din Sectorul 1. Poliţiştii s-au deplasat de urgenţă la faţa locului, unde au constatat că aspectele sesizate se confirmă, fiind vorba despre un bărbat în vârstă de 61 de ani. În pofida eforturilor depuse de cadrele medicale, din nefericire, a fost declarat decesul acesteia. Din primele date, decesul bărbatului ar fi survenit din cauze medicale, respectiv stop cardio-respirator. Trupul neînsufleţit al bărbatului va fi dus la Institutul Naţional de Medicină Legală, pentru efectuarea necropsiei. Poliţiştii fac cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul”, transmis oamenii legii.
Alis Pop este absolventă a Universității Hyperion din București, Facultatea de Jurnalism și a Școlii de Televiziune ”Tudor Vornicu” din București.
Experiență profesională:
- Redactor TV – a scris de știri de actualitate: din sfera socialului, politicului, evenimentului, sportului, multe dintre ele fiind de Breaking News.
- Redactor online - a scris materiale pe zona de monden, cu personaje celebre din România, dar și din străinătate, materiale din sfera astrologiei și materiale pe zona de actualitate: social, sport, eveniment
- Stagii de practică la Impact de Gorj și Radio Europa FM.