Sute de sateni din Covasna sunt disperati dupa ce digul care tinea in frau Oltul a cedat! Imaginile Apocalipsei surprinse de reporterul nostru!
Apele revarsate ale Oltului n-au lovit numai la Capeni, in Covasna, unde au venit autoritaţile insoţite de o armata de jurnalisti. Situaţia este mult mai grav la caţiva kilometri in amonte, la Augustin. Colegul meu stefan Stroe a fost acolo si ne spune care e situaţia.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/17964070/2/inund1.jpg?width=900&height=544)