Wow
VIDEO „Mă bucur mult că se întâmplă asta”. Oradea și-a luminat palatele
Noaptea trecută, centrul orașului Oradea s-a transformat într-o scenă în aer liber, cu ocazia celebrării Zilei Internaționale Art Nouveau.
Fațadele încărcate de ornamente și istorie ale palatelor construite în perioada Imperiului Austro-Ungar au prins viață printr-un spectacol impresionant de lumină, culoare și muzică, care a captivat vizitatorii și localnicii deopotrivă.
Citește și: VIDEO „Vreau să aflu și să văd cât mai multe”. Cozi uriașe la...