Video
VIDEO- Ocolim gustul și alegem prețul. Cumpărătorii din piețe râvnesc la căpșunile românești, dar le aleg pe cele de import, din cauza prețurilor mari. ,,Nu sunt bani''
Cumpărătorii din piețe aleg căpșunile de import, din cauza prețurilor mult prea mari. Iată cât costă un kilogram de fructe produse în țară, față de cele din Grecia sau Turcia!
Gustul sau prețul ? Este dilema cumpărătorilor din piețe care râvnesc la căpșunele românești, proaspăt ieșite pe tarabe. Totuși, le aleg pe cele de import, din cauza prețurilor prea mari. Un kilogram de fructe produse în țară sunt de trei ori mai scumpe față de un kilogram de căpșune din Grecia sau Turcia, a transmis...