Stiri Actuale
Pastile otrăvitoare în România! Mulţi le iau neştiind pericolul la care se expun. Anunţul făcut de farmacişti
Probioticele sunt microorganisme vii care sunt înghiţite de milioane de oameni pentru a restabili ecosistemul intestinal după o doză de antibiotice.
Deşi părea a fi un adevărat panaceu, s-a descoperit că tratamentul cu astfel de medicamente are efecte secundare negative.
Pentru a afla ce se întâmplă cu adevarat în intestin atunci când oamenii înghit probiotice, imunologul Eran Elinav de la Institutul Weizmann de Ştiinţă din Israel şi colegii săi au prelevat microbiotă (ansamblul...