Ion Marian Doldurea a câștigat un nou mandat la Caracal. În urma rezultatelor parțiale ale alegerilor locale din 9 iunie 2024, acesta a fost votat de un procent foarte mare dintre alegători, mai exact de peste 70% dintre aceștia.
„Mulțumesc celor peste 71% dintre caracaleni pentru votul de încredere acordat! Promit să continui să lucrez pentru binele comunității noastre”, a scris Ion Doldurea pe Facebook.
Ion Doldurea este tatăl unuia dintre patronii firmei care opera depozitul de gaz de la Crevedia, unde a avut loc explozia tragică din luna august a anului trecut. În urma deflagrației au decedat 6 persoane, iar alte 50 au fost rănite.
Nici pagubele materiale cauzate de explozie nu sunt de neglijat.