Transformare șocantă! Doi medici din Wuhan care au fost la un pas de moarte din cauza coronavurusului s-au trezit cu pielea total închisă la culoare

Culoarea lor anormală a pielii ar fi cauzată de dezechilibrele hormonale după ce ficatul lor a fost deteriorat de virus.

Dr Yi Fan și Dr. Hu Weifeng, doi medici din Wuhan în vârstă de 42 de ani au fost la un pas de moarte din cauza coronavirusului.
Ei au fost tratați mai întâi la Spitalul Pulmonar Wuhan și apoi transferați la aripa Zhongfa Xincheng a Spitalului Tongji, fiind diagnosticați pe 18 ianuarie.

Citeste si: VIDEO| Povestea fabloasă a cuplului de olandezi care trăiesc visul românesc, într-un sat uitat de lume de pe Valea Arieşului

Citeste si: Situație alarmantă în Suceava: Peste 300 de infectări cu coronavirus la Centrul de Recuperare Sasca Mică

Dupa un tratament care le-ar fi afectat ficatul și pe care chinezii nu vor să-l dezvăluie, cei doi s-au trezit cu pielea total închisă la culoare.

Acum cei doi medici încep să-şi revină, pot să vorbească din nou şi şă şi meargă, dar cu dificultate, potrivit Antena 3.


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri