Un bătrân a murit după ce a fost călcat de două mașini, în București
Un bărbat de 74 de ani a murit, marți, după ce a fost lovit de două mașini, în Capitală. Accidentul s-a produs în jurul orei 11.50, pe Str. Luica nr. 35. în dreptul unui magazin.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/569/20059017/1/politia.jpg?width=900&height=507)
Conducătorul unui autovehicul care se deplasa pe Str. Luica dinspre Bd. Constantin Brâncoveanu către Șoseaua Giurgiului, în momentul în care a ajuns în dreptul magazinului, a surprins și accidentat un bărbat, în vârstă de 74 ani, care se angajase în traversarea străzii regulamentar pe trecerea de pietoni marcată și semnalizată corespunzător.
Citeste si: Șicane în trafic între un șofer cu BMW și un tramvai. Imagini incredibile
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
În urma impactului, victima s-a dezechilibrat și a căzut pe celălalt sens de circulație, fiind accidentată și de un alt autoturism. Echipele medicale sosite la fața locului au încercat să îl resusciteze, însă fără succes.
Citeste si: Trei pietoni spulberați de o ambulanță în Câmpina