Duminica Floriilor a fost o zi norocoasă pentru un bucureștean! Acesta a câștigat premiul la categoria I, la loto 6/49, cu un bilet în valoare de 10.50 de lei, scrie Antena 3 CNN.
În cât timp își poate ridica bucureșteanul premiul?
Compania a anunțat că biletul norocos a fost jucat la agenția 72-054 din București, Sectorul 2, și a fost completat cu o variantă simplă la Loto 6/49 și o variantă la Noroc.
Premiul este de 3.610.326,64 lei, adică peste 725.000 de euro. Acum, fericitul câștigător își poate ridica premiul în următoarele 90 de zile.
Acesta este al treilea câștig de categoria I obținut în acest an la Loto 6/49.
Ultima dată, premiul de categoria I a fost câștigat în 11 aprilie și a fost în valoare de 9.646.132,64 lei.
Șofer din Pitești, câștigător la Loto
Luna trecută, reprezentanţii Loteriei Române au anunţat că, marţi, s-a prezentat la sediul central al instituţiei câştigătorul premiului de categoria I, în valoare de 36.450.832,24 de lei (peste 7,32 milioane de euro), obţinut la tragerea Loto 6/49 din 25 februarie, informează HotNews. El ar fi aflat abia a doua zi că este marele câştigător, după ce a verificat biletul.
El nu a dorit să-și facă publică identitatea, însă a spus că va continua să joace, ceea ce i-a sfătuit și pe alții să facă pentru a avea noroc.
„Jucaţi cu încredere că norocul nu se ştie de unde vă poate aduce fericirea de a câştiga”, a transmis câștigătorul din Pitești pentru sursa citată mai sus.