Minerul electrician urmează să fie transferat la Bucureşti, scrie News.
Preşedintele Sindicatului "Muntele" din Valea Jiului, Darius Câmpean, a declarat pentru News.ro că accidentul a avut loc în schimbul patru, în noaptea de luni spre marţi, la Mina Lupeni.
"Un electrician a lucrat ceva la un transformator şi a generat un arc electric. A fost dus de urgenţă cu arsuri de gradele II şi III la Spitalul Petroşani, urmând să fie transferat la Bucureşti.
Deja s-a discutat şi va fi transferat în Capitală", a declarat Darius Câmpean.
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro
Bărbatul rănit are 42 de ani.
Inspectoratul Teritorial de Muncă va deschide o anchetă în acest caz.