Crăciunul acesta va fi cu siguranţă de neuitat pentru cuplurile care au devenit părinţi astăzi! Numai în Timişoara au venit pe lume 12 bebeluşi. Între ei, se remarcă un băieţel care a cântărit aproape 4 kilograme şi jumătate la naştere.
A fost maraton de naşteri în ajunul Craciunului la Maternitatea Bega. 12 copii s-au grabit sa vina pe lume pentru a le face parintilor cel mai frumos dar de Craciun. Damian Emanuel este unul din ei. A fost o provocare si pentru medici.
Medic: Cel mai mare din cadourile de la mosul, baietel 4,440 kg de la o mama miniona de 1,50 metri.
Citeste si: O mamă a crescut timp de 10 ani o fetiță care nu era a ei! A aflat un adevăr teribil abia după ce micuța a murit
O alta mama implinita este Maria, care abia si-a stapanit lacrimile când şi-a văzut fetita.
MARIA CANCEL, mamă: Este fetita, 4 kilograme, sunt foarte fericita. Am fost foarte cuminte, nu o sa uit Craciunul toata viata, este un dar foarte frumos de Craciun.
E bucurie mare si in famila Danielei, la venirea pe lume a micutei Rania MAria.
Traditia spune ca cei născuţi de Crăciun sunt mai norocoşi.
Citeste si: Poliţia Brăila a deschis dosar penal în cazul Anei Maria, tânăra care a murit dintr-o greșeală medicală