După ce au petrecut ore întregi în trafic, românii care au ales să își petreacă minivacanța de 1 Mai la munte se pot bucura, în sfârșit, de distracție.
După ce au pierdut aproape toată ziua în trafic, turiștii care au mers la munte de 1 Mai au reușit, în cele din urmă, să ajungă la destinație. Adrian Jătăreanu ne spune cum este cum este atmosfera la Brașov”.
Citește și: VIDEO Chin pe drumul spre vacanță
Citește și: VIDEO „Este un traseu ușor și poate oricine să urce”. Vacanță cu peisaje spectaculoase
„Am 11 ani de experiență în presă, iar de 5 ani sunt corespondent al Știrilor Kanal D, la Brașov. De când fac parte din echipa Kanal D simt că am evoluat foarte mult pentru că aici am avut parte de
libertate de creație totală, nu mi-au fost impuse reguli legate de felul în care ar trebui să îmi fac meseria și am primit ajutor ori de câte ori am avut nevoie.
Am descoperit aproape în fiecare zi locuri și oameni noi, am transmis în direct de la evenimentele importante din zona Brașovului, și nu numai, am descoperit fața urâtă a României, dar am prezentat și poveștile multor români care fac cinste țării noastre.
Se spune că profesia de jurnalist rămâne în sânge, chiar dacă viața unui reporter este imprevizibilă. Nicio zi nu seamănă cu cealaltă, nu există acel program standard de muncă de la 9.00 la 17.00 și mai mereu stăm în gardă și ne mobilizăm rapid atunci când în zonă se întâmplă evenimente neprevăzute. Indiferent de distanță, vreme, obstacole continuăm să transmitem informațiile relevante și corecte către publicul Kanal D”.