VIDEO: Primele imagini de la locul tragediei din Pantelimon. Martorii accidentului, în șoc după ce un copil a murit, iar altul a ajuns în stare gravă la spital
1 din 4 | Accident teribil în Pantelimon
2 din 4 | VIDEO Primele imagini de la locul tragediei din Pantelimon. Martorii accidentului, în șoc după ce un copil a murit, iar altul a ajuns în stare gravă la spital
3 din 4 | VIDEO Primele imagini de la locul tragediei din Pantelimon. Martorii accidentului, în șoc după ce un copil a murit, iar altul a ajuns în stare gravă la spital
4 din 4 | VIDEO Primele imagini de la locul tragediei din Pantelimon. Martorii accidentului, în șoc după ce un copil a murit, iar altul a ajuns în stare gravă la spital
Oamenii din preajmă au alergat la fața locului pentru a vedea ce s-a întâmplat.
„Un accident teribil a avut loc aseară în cartierul Pantelimon din București. Un copil a murit, iar altul e în stare gravă după ce au fost loviți de o mașină în timp ce erau la joacă. La volan ar fi fost un băiat de 16 ani. Cu mai multe detalii vine colega mea, Larisa Rațiu, și vă avertizez, sunt detalii și imagini cu un puternic impact emoțional”, a spus Simona Pătruleasa.
Cum s-a produs accidentul
Larisa Rațiu, reporter: Accidentul a avut loc aici, pe Șoseaua Gării Cățelul din București, în parcarea exterioară a Parcului Pantelimon.
Larisa Rațiu, reporter: Și sora lui, în vârstă de 7 ani, a fost grav rănită și a fost transportată de urgență la spital.
Din fericire, micuța a scăpat cu viață, însă s-a ales cu piciorul amputat. Speriat de nenorocirea pe care a făcut-o, șoferul a abandonat mașina și a fugit în parcul din apropiere. Este important de menționat faptul că acesta conducea o mașină împrumutată și nici nu are permis de conducere. În cele din urmă, acesta a fost găsit de către polițiști și a fost reținut pentru 24 de ore, iar acum este cercetat pentru: ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului.Cum au reacționat persoanele care se aflau în apropiere
Oamenii din jur, la auzul zgomotului produs în urma accidentului, au alergat într-un suflet să vadă ce s-a întâmplat. Într-o parcare s-a produs nenorocirea care i-a lăsat pe toți mască și a distrus o familie pe vecie.
Sursa foto: Digi24
„Am 23 ani și sunt reporter la Știrile Kanal D de aproape 2 ani. Lucrez în presă de 3 ani. Sunt absolventă a Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, specializarea Jurnalism și studentă în momentul de față la programul de masterat Comunicare și Resurse Umane în cadrul Facultății de Jurnalism, Universitatea București. Mi-am dorit încă de la vârsta de 10 ani să devin reporter de televiziune, mi-a plăcut dintotdeauna să fiu la curent cu tot ce se întâmpla în jur și sunt bucuroasă că mi-am îndeplinit visul. Acum, îi ajut pe cei care ne urmăresc în fiecare dimineața să afle cele mai importante știri și să fie la curent cu tot ce este nou”.