VIDEO - Șofer fără permis, urmărit de Poliție. A fost prins după ce a făcut accident

O urmărire ca în filme a avut loc pe străzile Capitalei. Un bărbat cu permisul de conducere suspendat a fugit de Poliție și a intrat cu mașina într-o femeie care conducea regulamentar.

Sunt imagini surprinse de martori imediat după accident. Șoferul din mașina neagră a gonit preț de câteva zeci de minute cu Poliția pe urmele lui. A fost inițial oprit în trafic, pe o stradă din Sectorul 6 al Capitalei. Când agenții au început verificările bărbatul nu a vrut să se legitimeze, a călcat pedala de accelerație și a fugit. Polițiștii au reușit să îl prindă abia în satul Dudu din Chiajna, după ce făcuse accident.

Lovise un alt autoturism condus regulamentar de o femeie.

A fugit de Poliție fiindcă nu avea permis și a făcut accident

Individul a fost scos din mașină cu forța și încătușat. Agenții au percheziționat mașina, iar în interior au descoperit sume impresionante de bani. A fost apoi testat pentru alcool și droguri, însă rezultatul a fost negativ. Fugise de poliție dintr-un alt motiv. Nu avea permis de conducere.

Citește și: Misterul se adâncește. Suspectul care a ucis o familie de 4 persoane și cei 3 căței ai lor, găsit împușcat într-o mașină în flăcări

Ulterior, bărbatul a fost dus la sediul Poliției pentru a fi audiat și nu este exclus să ajungă în spatele gratiilor pentru faptele sale.


Îți Recomandăm Și...
Parteneri