16 autoturisme au fost distruse într-o parcare. Poliția a plecat pe urmele autorului

Întâmplare neașteptată în Timișoara. 16 maşini au fost distruse într-o parcare. Autorul a fost identificat de poliţişti.

Poliţiştii de la Secţia 3 din Timişoara au fost sesizaţi că mai multe autoturisme, aflate într-o parcare, au fost distruse de persoane necunoscute. Unele aveau geamurile laterale sparte, altele aveau lunetele distruse. Poliţiştii l-au identificat pe autor

Citeste si: Accident pe trecerea de pietoni în Giurgiu. A fost înregistrată o victimă

Un apel la numărul de urgenţe 112 a anunţat că mai multe maşini sunt distruse, într-o parcare din zona Dâmboviţa, din Timişoara.

Ce au transmis autoritățile

„În această dimineaţă, 10 aprilie, poliţiştii Secţiei 3 Timişoara au fost sesizaţi cu privire la faptul că, într-o parcare din zona Dâmboviţa, au fost distruse 16 autoturisme. La faţa locului, poliţiştii au constatat că, prin distrugerea geamurilor laterale şi lunetei, au fost sustrase din autoturisme diferite bunuri( casetofoane, materiale electrice şi articole de îmbrăcăminte)”, transmit reprezentanţi IPJ Timiş.

Citeste si: VIDEO- Polițistul care a lovit-o pe Raisa a ieșit de sub control judiciar

În urma verificărilor, poliţiştii au reuşit identificarea unui tânăr, de 26 de ani, bănuit de comiterea faptelor. Acesta locuieşte în aceeaşi zonă din Timişoara, iar, la domiciliul lui au fost descoperite bunurile furate din auto.

Bărbatul este cunoscut cu probleme medicale.

16 mașini distruse în parcare

Caz șocant la Timișoara.

[Sursa foto: Facebook]

Citeste si: Un șofer de 18 ani a fost prins conducând cu 177 de km/h pe un drum național

Poliţiştii continuă cercetările, într-un dosar penal întocmit pentru infracţiune de furt.

Citeste si: Accident mortal în Câmpina! Un adolescent de 17 ani a fost spulberat pe trecerea de pietoni


Editor web

„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.

„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"

Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.

Îți Recomandăm Și...