Accident cumplit in Timisoara. Se intorcea cu prietena lui de la restaurant, cand a pierdut controlul volanului. Tanara a murit pe loc, iar el a fugit de la locul accidentului
O femeie si-a pierdut viata dupa ce masina in care se afla a fost implicata intr-un accident. Cand a realizat ce tragedie a provocat, amicul tinerei care conducea autoturismul a fugit de la locul nenorocirii. Urmeaza detalii care va pot afecta emotional!
Soferul masinii si femeia care se afla pe scaunul din dreapta se intorceau de la un restaurant din campusul universitar.
La un moment dat, barbatul a scapat controlul volanului, a lovit o bordura, a doborat la pamant un copac apoi autoturismul a fost proiectat intr-un stalp.
Impactul violent i-a trezit din somn pe localnicii din apropierea bulevardului. Unul dintre oameni l-a vazut pe sofer cum fuge de la locul accidentului.
- Am incercat sa-l tinem. Politia, pana sa sunam, deja el a plecat.
-Om normal nu-i! Om de legat!
In urma accidentului, pasagera in varsta de 33 de ani a murit pe loc iar din portbagaj s-au scurs mai multi litri de vopsea care s-au imprastiat peste tot.
Marius Poenaru, Politia Rutiera Timisoara: Probabil din cauza vitezei neadaptate, autoturismul a parasite carosabilul, a lovit un copac ornamental dupa care a fost aruncat intr-un stalp de electricitate.
Chiar daca a reusit sa fuga de la locul accidentului, soferul a fost identificat de politisti dupa ce i-au gasit actele in masina.Cu toate acestea pana la aceasta ora barbatul nu a fost prins.