Un grav accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp pe DE 587. În urma impactului, șoferul mașinii a murit.
În urmă cu puțin timp, pe DE 587, între localitatea Lanurile și Viziru a avut loc un accident rutier între un autoturism și un tir.
Din primele date, în urma evenimentului, șoferul autoturismului a decedat.
Citește și: O mașină a luat foc în mers, în Ștefăneștii de Jos. Traficul a fost deviat
Traficul este blocat în totalitate.
Ce au transmis autoritățile
În această dimineață, în jurul orei 10:00, un bărbat, în vârstă de 55 de ani, din orașul Însurăței, în timp ce conducea un vehicul pe DE 584, pe sensul de mers Lanurile- Valea Cânepii, s-ar fi angajat în depășirea unui alt vehicul fără a se asigura și a intrat în coliziune cu un tir.
În urma evenimentului, ambele auto implicate au ieșit în afara părții carosabile, tirul răsturnându-se.
Șoferul de 55 de ani a decedat, iar conducătorul tirului, în vârstă de 54 de ani, din localitatea Scorțaru Vechi a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
De asemenea, șoferul tirului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză a fost întocmit dosar penal în care se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă.
Femeie accidentată mortal de un tren în Gorj
O femeie a murit după ce a fost lovită de tren. Autoritățile au ajuns la fața locului și au constatat decesul femeii.
La data de 17 mai a.c., polițiștii din cadrul Biroului Județean de Poliție Transporturi Gorj au fost sesizați despre faptul că un tren a accidentat mortal o femeie.
Citește și: Un bătrân este cercetat penal după ce a prezentat un permis auto fals. El a pretins că l-a obținut în Italia
Polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că un tren care circula pe relația Craiova-Petroșani, între stațiile Valea Sadului și Meri, într-un tunel a accidentat mortal o femeie.
La fața locului s-a deplasat și un echipaj medical care a constatat decesul femeii.
Citește și: Accident rutier grav, în Botoșani. Un copil de doar 4 ani și un tânăr de 24 de ani au fost răniți
Trupul acesteia a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Gorj, în vederea efectuării necropsiei.
Mecanicul de locomotivă a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.
„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.
„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"
Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.