Amenințare cu bombă pe aeroportul Schiphol din Olanda

Amenințare cu bombă pe aeroportul Schiphol din Olanda

Amenințare cu bombă pe aeroportul Schiphol din Olanda

(Sursa foto: PixaBay)

Un cetățean german a fost arestat la bordul unui avion după ce a amenințat că are asupra sa o bombă.

Un german a fost arestat duminică într-un avion de pe aeroportul Schiphol, din Amsterdam, după ce i-a spus unui alt pasager cu puţin timp înainte de decolare că are asupra sa o bombă, relatează dpa.

Amenințarea cu bombă a fost una falsă

O percheziţie a tânărului de 22 de ani şi a avionului nu a dus la descoperirea de explozibili, a informat poliţia de frontieră olandeză.

Avionul a decolat cu circa 30 de minute întârziere cu destinaţia Miami, fără pasagerul german.

Citeste si: UPDATE- VIDEO| Alertă cu bombă la un mall din Capitală

Bărbatul a fost reținut

Bărbatul urmează a fi interogat şi nu se ştie de ce a pretins că are o bombă asupra sa, a declarat un purtător de cuvânt al poliţiei pentru agenţia olandeză de ştiri ANP

Citeste si: VIDEO| Tatăl manelistului Abi Talent și concubina lui, săltați de mascați pentru proxenetism și înșelătorie prin metoda ghicitului


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...