Un angajat al Ministerului Economiei a fost confirmat, miercuri, cu coronavirus, iar Direcţia de Sănătate Publică (DSP) face o anchetă epidemiologică în acest caz.
Potrivit unui comunicat de presă transmis, miercuri seară, de Ministerul Economiei, Energiei şi Mediului de Afaceri, un angajat al instituţiei a fost identificat, în cursul acestei zilei, ca fiind pozitiv la COVID-19.
Angajat al Ministerului Economiei, confirmat cu coronavirus
Citeste si: Accident în București cu mașina poliției. Un jandarm a ajuns la spital- FOTO
Citeste si: Raed Arafat spune de ce trebuie prelungită starea de alertă
Citeste si: Rusia încheie primele teste pe om ale unui vaccin împotriva covid-19
”DSP efectuează o anchetă epidemiologică în acest caz, iar angajaţii Ministerului Economiei, Energiei şi Mediului de Afaceri colaborează pe deplin cu reprezentanţii DSP”, a transmis ministerul.
„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.
„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"
Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.