Opt persoane înjunghiate într-un posibil atac terorist
Opt persoane au fost înjunghiate în Vetlanda, Suedia, Poliţia considerând că este vorba de un posibil atac terorist, potrivit euronews.com.

In articol:
Iniţial, autorităţile au primit informaţii miercuri după-amiază că mai multe persoane au fost atacate cu un "topor" în apropiere de Bangårdsgatan. Primele echipaje au ajuns acolo în zece minute.
Citeste si: VIDEO- Incident șocant: Bătrân agresat de jandarmi
Ce au transmis autoritățile
"Tânărul este rănit, dar starea lui nu este clară", a afirmat Poliţia, menţionând că acesta a fost dus cu ambulanţa la spital.
La început, poliţiştii au suspectat că este vorba de o tentativă de crimă, dar au confirmat că acum cazul este clasificat ca fiind "posibil atac terorist".
Citeste si: Crima care a șocat Londra. Asasinul e de negăsit. Victima e un român de 37 de ani
Citeste si: Hemoroizi externi – cauze si metode de tratament
Atac armat în Suedia.[Sursa foto: google]
"Poliţia are situaţia sub control în Vetlanda, cea a fost urgent a trecut şi ne concentrăm pe investigaţie", au transmis autorităţile.
"Nu există indicii că ar mai exista un alt atacator în acest incident".
Citeste si: Un bărbat din județul Bacău și-a omorât vecinul! Motivul este halucinant: „Totul pleca de la băutură”
Poliţia a adăugat că a ţinut legătura cu cele opt perosane rănite şi că până acum nimeni nu a murit.
O anchetă a fost deschisă cu privire la felul în care poliţiştii au intervenit. "Fiind o investigaţie în curs, nu vom da detalii despre arestare şi despre faptul că agenţii au deschis focul", se arată într-un comunicat al Poliţiei.