Barbatul din Sibiu suspectat ca a abuzat si sechestrat o fata de 15 ani, arestat preventiv

Barbatul din Sibiu suspectat ca a abuzat si sechestrat o fata de 15 ani, arestat preventiv

Un barbat de 47 de ani din judetul Sibiu, suspectat ca a abuzat o fata de 15 ani, pe care a sechestrat-o in locuinta sa, a fost arestat preventiv, pentru 30 de zile.

Surse juridice au declarat, luni, pentru News.ro, ca o familie din localitatea Axente Sever a reclamat ca fiica lor de 15 ani a fost violata de un localnic.

Fata a povestit ca agresiunea a avut loc la sfârsitul saptamânii trecute. Ea se plimba pe o strada din localitate împreuna cu un prieten, iar la un moment dat au fost abordati de catre un barbat, care i-a invitat la el acasa.

Ajunsi in locuinta barbatului, acesta l-a amenintat cu un cutit pe prietenul fetei si l-a obligat sa paraseasca locuinta. Ulterior, barbatul ar fi violat-o pe fata si ar fi sechestrat-o în locuinta sa.


Îți Recomandăm Și...
Parteneri