1 din 3 | Berna de la Puterea Dragostei și Radu, o nouă despărțire? Care este gestul prin care s-au dat de gol
2 din 3 | Berna de la Puterea Dragostei și Radu, o nouă despărțire? Care este gestul prin care s-au dat de gol
3 din 3 | Berna de la Puterea Dragostei și Radu, o nouă despărțire? Care este gestul prin care s-au dat de gol
Se speculează că Berna de la Puterea Dragostei s-ar fi despărțit de Radu, iubitul ei cu care forma un cuplu de câteva luni!
Fosta concurentă de la Puterea Dragostei a trăit o frumoasă poveste de iubire alături de Radu, tânărul cu care formează un cuplu de luni bune. Cei doi au avut parte de o dragoste cu năbădăi, cu multe împăcări și despărțiri. Părea că totul merge ca pe roate în cuplul lor, însă n-ar fi fost deloc așa.
Asta pentru că ambii au șters pozele de pe Instagram și nici nu se mai urmăresc în mediul online. În urmă cu puțin timp, Berna vorbea despre planuri de viitor alături de Radu, însă acum se pare că nu mai are aceleași gânduri.
Tânăra este foarte activă în mediul online, acolo unde ține legătura cu cei care au susținut-o în timpul emisiunii. Așa că, nu de puține ori Berna răspunde la întrebările internauților, multe legate de viața ei sentimentală.
Internaut: Faci un bebe cu Radu?
Berna: Voi ce ziceți?
Internaut: Dacă ar fi fetiță te vei bucura foarte mult. Te vei putea asorta cu ea, va fi minunat!
Berna: Acest moment îl aștept cu mare drag.
Berna, a doua oară când se separă de Radu
Este pentru a doua oară când cei doi nu mai au poze împreună, în mediul online, și când nu se mai urmăresc pe rețelele de socializare. Prima dată când s-a întâmplat acest lucru, cei doi amorezi erau despărțiți, așa cum dezvăluia Berna în emisiunea Corneliei Ionescu.
„ Eu și Radu ne-am despărțit pentru că am făcut eu o porcărie, nu trebuia să fac această chestie și chiar mi-a părut rău.
Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.
Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.
Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.