Ca la noi, la nimeni. Primariile din Bucuresti spun ca fac dezinsectie "in forta", cetatenii spun ca n-au vazut pe nimeni pe strazi
1 din 2 | Ca la noi, la nimeni. Primariile din Bucuresti spun ca fac dezinsectie "in forta", cetatenii spun ca n-au vazut pe nimeni pe strazi
2 din 2 | Ca la noi, la nimeni. Primariile din Bucuresti spun ca fac dezinsectie "in forta", cetatenii spun ca n-au vazut pe nimeni pe strazi
A inceput sau nu dezinsectia in Capitala? In timp ce primariile sustin ca s-ar lupta cu tintarii si capusele, oamenii se plang ca duc o lupta continuua cu insectele, care se inmultesc de la o zi la alta. Situatia e cat se poate de neplacuta, mai ales ca la noi in tara a fost confirmat un al doilea caz de Zika. ##VIDEO13459##
Invazie de tantari si de paienjeni! De asta se plang bucurestenii din mai toate sectoarele. Dupa ce Primaria Capitalei dar si primariile de sector au anuntat ca in spatiile verzi, parcuri si printre blocuri va incepe dezinsectia, oamenii tot asteapta sa vada echipajele si utilajele pe strazi.
Noapte de noapte oamenii se umplu de ciupituri de tantari. Urmele pe care le lasa sunt dureroase si se vindeca greu.
De cealalta parte reprezentantii primariilor sustin ca se actioneaza in forta, chiar.
Am cerut explicatii despre aceasta situatie, in scris, la toate primariile sectoarelor in care am filmat.