Ce haos e in birourile angajatilor de la Guvern! Sorin Grindeanu si-a facut subalternii de ras fara sa-si de seama! In spatele premierului scria, pe perete:"Taca Paca"!
Sorin Grindeanu si-a inceput mandatul de Premier in forta.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/16603431/1/media-148483877829052000.jpg?width=900&height=900)
Un mic detaliu i-a scapat, insa, lui Sorin Grindeanu si echipei sale: la panou exista o coala A4 pe care este scris un mesaj ce tine mai degraba de argoul strazii: „Estem bines!!!”, sub care apare un altul, scris cu pixul: „taca-paca”.
In traducere libera: „suntem bine, ne descurcam usor”.
Un alt mesaj care pare sa reiasa din imaginile postate de Sorin Grindeanu este ca oamenii lui sunt atat de ocupati incat isi iau gustarea la birou. Asa se explica existenta unui mic castron si a unui borcan cu iaurt de baut, langa, a unei furculite lasata neglijent chiar sub brad sau a unui flacon cu sare pe care o tanara bugetara n-a mai avut timp sa-l ascunda din calea sefului si l-a uitat pe birou.
Citeste si: Greutate si inaltime copii in functie de varsta- catena.ro
Fiind vorba despre un birou de monitorizare, angajatele lui Grindeanu si-au notat pe o bucata de hartie pe care au lipit-o de ecranul televizorului, numerele canalelor pe care se regasesc principalele posturi
de stiri. Nici oamenii de la IT nu par sa-si fi dat silinta prea tare, pentru ca prin mijlocul biroului zac cabluri infasurate si innodate, in dulcele stil corporatist de Dambovita. La fel si pe birouri: cani, pahare goale, servetele folosite (e epidemie de gripa) sau bancote de un leu „abandonate”.Un alt amanunt interesant este ca la ora 16.30,
cand este facuta fotografia, biroul este plin. Nimeni n-a plecat acasa! Deja este o performanta pentru cabinetul Grindeanu!