Ce se întâmplă cu șoferii care și-au găsit mașinile avariate din cauza ploii înghețate. Autoritățile au declarat dacă vor fi despăgubiți
Șoferii din Capitală care au avut de suferit de pe urma fenomenului de "ploaie înghețată" și și-au găsit mașinile avariate în parcare nu primesc vești bune din partea autorităților.
„Ploaia îngheţată care s-a abătut asupra Capitalei a produs multe pagube proprietarilor de maşini, astfel că la iniţiativa Primarului Sectorului 4, Daniel Băluţă, autoritatea locală va veni în sprijinul acestora şi îi va ajuta să îşi repare autovehiculele.
Chiar și așa cei care solicită despăgubiri, chiar şi cei fără CASCO, sunt aşteptaţi, de luni, la sediul primăriei, anunţă primarul Daniel Băluţă.