Dupa ce, ieri noapte, cinci tineri si-au pierdut viata in urma unui accident teribil dintre o masina si un camion, pe DN1, alti cinci au fost implicati intr-un accident cu o cisterna. Toti urmau cursurile scolii de politie de la Campina si aveau invoire pana luni seara. Soferul masinii a murit pe loc in urma impactului.
Tanarul luat cu targa de catre medici a suferit rani grave.
Are doar 21 de ani si a fost transportat la Spitalul Floreasca din capitala. Din pacate, pentru prietenul lui, care conducea masina, nu s-a mai putut face nimic.
Cei trei pasageri din spate au fost si ei raniti si au ajuns la spitalul din Ploiesti. Cisterna de care s-a izbit masina tinerilor care visau sa ajunga politisti a iesit de pe un drum secundar, iar impactul nu a mai putut fi evitat.
Politistii incearca sa faca lumina in acest caz pentru a stabili cine este vinovat pentru producerea accidentului.