1 din 2 | "Conducerea Politiei Romane a fost acaparata de corupti si incompetenti" - Dezvaluiri exclusive din interiorul sistemul MAI facute chiar de catre un politist
2 din 2 | "Conducerea Politiei Romane a fost acaparata de corupti si incompetenti" - Dezvaluiri exclusive din interiorul sistemul MAI facute chiar de catre un politist
Un politisti care este si liderul Sindicatului Politistilor din Romania "Diamantul" a vorbit deschis despre problemele din sistemul MAI si spune ca sistemul a fost acaparat de oameni corupti si incompetenti.
Emil Pascut a acceptat sa stea de vorba cu cei de la adevarul si a spus ce parere are el despre sistemul in care este angajat. "Exista o lipsa a legislatiei corespunzatoare si ma refer aici nu la legislatia penala, nu la Codul Penal, ci si la legislatia propusa prin ordine si instructiuni de ministru. La nivelul de conducere a Politiei exista mici corupti si incompetenti, iar a treia problema vine din deficientele de logistica.
Cand vine vorba de logistica, Pascut este si mai dur. "Despre ce dotari vorbim cand in Politia Romana sunt 3.059
Sursa foto: adevarul.ro
INTREGUL INTERVIU CU EMIL PASCUT IL POTI CITI AICI!