1 din 5 | Cosmin Cernat, tenis pentru o cauză nobilă: „Dacă poți să faci o faptă bună, cât de mică, este extraordinar!”
2 din 5 | Cosmin Cernat și Elisabeta Lipa
3 din 5 | Cosmin Cernat, Elisabeta Lipa, Virgil Stănescu și Cristina Nedelcu
4 din 5 | Cosmin Cernat și jucătorul profesionist de tenis, Andrei Jinga
5 din 5 | Cosmin Cernat, tenis pentru o cauză nobilă: „Dacă poți să faci o faptă bună, cât de mică, este extraordinar!”
Cosmin Cernat, realizatorul emisiunii ,,Invitatul de 12”, difuzata in fiecare duminica, de la 12:00, la Radio Impuls, a participat in acest weekend la turneul „Tenis pentru Fapte Bune”, organizat de Asociatia The Social Incubator.
Comin Cernat a primit cu bucurie invitatia de a participa la acest eveniment menit sa celebreze un sport nobil si, in acelasi timp, sa ii sustina pe tinerii defavorizaţi din Romania, prin intermediul sportului. Fondurile stranse cu aceasta ocazie vor fi directionate catre tinerii care parasesc sistemul de protectie a copilului si care doresc sa isi continue educatia pentru a avea sansa unui viitor mai bun.
Citeste si: Denise Rifai, „Revelația anului în media” cu emisiunea „40 de întrebari”
Cosmin Cernat, tenis pentru o cauză nobilă
" Orice forma de implicare la nivel civic mi se pare extraordinara. Sunt copii care la majorat ies din centrele de plasament si trebuie sa se descurce in viata; si nu le este deloc usor. Cei de la asociatia The Social Incubator ii ghideaza si ii ajuta pe acesti tineri.
Citeste si: Cel mai șocant dosar de sclavie modernă s-a închis. Duminica aceasta, de la ora 14:30, la “Asta-i România!”
Pe terenul de tenis s-au reunit in acest weekend, pentru o cauza nobila, artisti, sportivi de performanta sau tineri pasionati de sport si de ideea de a face bine semenilor lor. Alaturi de Cosmin Cernat, printre cei prezenti la eveniment s-au aflat Cornel Ilie, solistul trupei Vunk, Horia Brenciu, Elisabeta Lipa, Andrei Jinga – jucator profesionist de tenis, baschetbalistul Virgil Stanescu si multi alti iubitori de sport si fapte bune.
Citeste si: Top 3 cele mai apreciate fete din casa "Puterea Dragostei", sezonul 4. "Am fost puțin șocată"
Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.
Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.
Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.