Cutremur în România! Unde s-a produs şi ce magnitudine a avut
Cutremur în România! Un cutremur cu magnitudinea de 2,8 grade s-a produs în judeţul Vrancea. Cutremurul s-a produs marţi, la ora 17.31, în judeţul Vrancea, la adâncimea de 119 kilometri.

Potrivit Institutului National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pământului, seismul s-a produs în apropierea oraşelor: Odobeşti (27km), Panciu (36km), Râmnicu Sărat (39km), Focşani (39km) şi Mărăşeşti (47km).
Cele mai puternice cutremure înregistrate în acest an, cu magnitudinea de 4,6 pe scara Richter, s-au
Citeste si: Dana Roba va intra în cea de-a doua operație pe creier. Soțul ei încearcă să scape de pușcărie- wowbiz.ro
Gheorghe Mărmureanu spune că este optimist când vine vorba despre marele cutremur.
„Eu sunt optimist, acesta este cuvântul.
Adâncimea va fi de 150-170 de km. Şansele sunt foarte mari să fie după 2040 – 2041. Sunt calcule de peste trei secole şi care văd că se satisfac. Văd că până acum nu am greşit deloc”, a mai spus Gheorghe Mărmureanu.
