De nedescris: O femeie este cercetată după ce şi-a ucis nou-născutul imediat după naştere, iar apoi l-a aruncat într-un canal

Gest șocant al unei femei din Satu Mare, care este acuzată că şi-a ucis nou-născutul imediat după naştere, iar apoi a aruncat corpul neînsuflețit într-un canal cu apă aflat chiar lângă casă.

Author: Laura Macovei luni 06 martie 2023 , 17:14

De nedescris: O femeie este cercetată după ce şi-a ucis nou-născutul imediat după naştere, iar apoi l-a aruncat într-un canal

De nedescris: O femeie este cercetată după ce şi-a ucis nou-născutul imediat după naştere, iar apoi l-a aruncat într-un canal

[Sursa foto: colaj pixabay]
DISTRIBUIE
acest articol
DIMENSIUNE
TEXT ARTICOL
Aa - Aa+

In articol:

O femeie este acuzată că și-a ucis și aruncat pruncul într-un canal

Oamenii legii au descoperit crima oribilă, după ce trupul neînsuflețit al bebelușului nou-născut a fost găsit într-un canal cu apă din spatele casei în care locuiau.

Potrivit Parchetului de pe lângă Tribunalul Satu Mare, femeia acuzată este cercetată sub control judiciar pentru comiterea infracţiunii de uciderea ori vătămarea nou-născutului săvârşită de către mamă. 

Citește și: VIDEO- Ionuț, tânărul care a murit în tragedia din Grecia, și-ar fi prevestit moartea! Cum s-a filmat românul înainte să moară: „Am două costume pregătite pentru ultimul drum”

„Din probatoriul administrat în cauză rezultă că, în noaptea de 1-2 martie 2023, după ce a născut la domiciliul din localitatea Călineşti Oaş, sat.

Coca, nr. 119, jud. Satu Mare, un nou născut de sex feminin, născut viu şi viabil, suspecta G. L. a ucis nou născutul, prin obstrucţionarea orificiilor respiratorii cu un corp moale după care l-a aruncat pe acesta într-un canal cu apă situat în spatele imobilului de domiciliu, în urma acestor activităţi rezultând decesul nou născutului, care s-a datorat asfixiei mecanice ”, a transmis Parchetul de pe lângă Tribunalul Satu Mare.

Doi soți au fost înjunghiați în Ilfov. Femeia a murit, iar bărbatul a fost transportat la spital

Eveniment tragic în județul Ilfov, acolo unde o femeie a decedat, iar soțul acesteia a fost transportat la spital, după ce au fost înjunghiați de fostul iubit al fiicei lor.

Citeste si: „Distrugea tot când îi venea sevrajul”. O femeie din Maramureș și-a ucis mama, la scurt timp după ce fusese externată de la psihiatrie- kanald.ro

Citeste si: „Am trăit degeaba” Gina Matache, mesaj tranșant. Nu a mai putut suporta- wowbiz.ro

Potrivit polițiștilor ilfoveni,  agresorul  se află în custodia acestora și va răspunde pentru faptele sale.

Citește și: Incident scandalos! Un bărbat și-a dus soția în pădure și le-a cerut copiilor să o ucidă cu pietre

Atacul a avut loc azi noapte, in jurul orei 19. Barbatul in vârsta de 37 de ani a intrat în casa în care locuiau părinții fostei sale iubite și i-a înjunghiat, apoi a plecat acasă ca și când nimic nu s-ar fi întâmplat. 

Citeste si: „Eu nu aș avea voie să mă recăsătoresc?” Îndrăgita artistă, pregătită să îmbrace iar rochia de mireasă! Cine este, de fapt, iubitul Savetei Bogdan- kfetele.ro

Citeste si: Mesajul tranșant al lui Pique după despărțirea de Shakira și tot scandalul separării care a făcut înconjurul lumii: "Nu imi voi irosi banii să îmi spăl imaginea!"- radioimpuls.ro

„La faţa locului s-au deplasat imediat poliţiştii oraşului Bragadiru pentru efectuarea activităţilor din competenţă, în cauză constatând că cele sesizate se confirmă şi că persoana bănuită de comiterea faptelor nu se mai afla la adresa respectivă.

De asemenea, la faţa locului s-au deplasat şi două echipaje medicale, care, după efectuarea manevrelor de resuscitare au declarat decesul femeii, în vârstă de 50 de ani, iar pe bărbatul, în vârstă de 52 de ani,  l-au transportat la spital, pentru acordarea îngrijirilor medicale  de specialitate  ”, transmite  Inspectoratul de Poliţie Ilfov.


Abonează-te pe


Partenerii nostri
Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si