Politstii au demarat o ancheta pentru a afla cum au ajuns osemintele pe marginea drumului. Anchetatorii nu au descoperit nca identitatea persoanei care se afla in sicriu. Se presupune ca acesta ar fi fost scos din groapa si abandonat la intamplare. 

Citeste si: Ce cantitate de lapte consuma un bebelus? Tabel cantitate lapte bebelusi- catena.ro

Citeste si: Pălăria Melaniei, pantaloni scurţi şi lenjerie: obiectele vestimentare cele mai comentate la învestitura lui Trump. „Aproape a zburat”- antena3.ro

Citeste si: Cel mai scump oraș din lume este în Europa. Chiria este cu 340% mai scumpă decât în București- stirileprotv.ro

"Pe marginea drumului am gasit resturi dintr-un sicriu, este inadmisibil asa ceva. Au fost gasite resturi din sicriu, haine puse intr-un sac. Am anuntat imediat conducerea IPJ ca am gasit ceva suspect. Surpriza a fost ca, atunci cand am vrut sa strangem gunoiul, am gasit oseminte. A venit echipa operativa de la Criminalistica. Se fac cercetari. Crestineste era sa-l ingropi la loc, sa pui in groapa hainele si osemintele, blanile respective. Nu stiu cine sunt acesti indivizi, care au facut o asemenea fapta. Descoperirea a fost facuta pe marginea drumului, unde este un rezervor, acolo erau resturile aruncate, la marginea padurii, nici macar in padure. Prea multe pacate se fac.", a spus Ion Tudor, directorul Sectiei Drumuri Nationale Targu-Jiu. 


Abonează-te pe


Partenerii nostri
Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si