Descoperire șocantă într-un bloc din Giurgiu: Un bărbat a fost găsit mort în propria locuință

Un bărbat a fost găsit fără suflate în locuința sa din județul Giurgiu. Pompierii au fost alertați și au intervenit imediat cu un echipaj de descarcerare la fața locului.

Author: Laura Macovei marți 31 ianuarie 2023 , 18:24

DISTRIBUIE
acest articol
DIMENSIUNE
TEXT ARTICOL
Aa - Aa+

In articol:

Alarma s-a dat luni seară, când vecinii îngrijorați că nu l-au mai văzut pe bărbat de câteva zile, au sunat la 112.

Bărbatul a fost găsit fără suflare în casă

La fața locului s-au deplasat polițiştii, dar şi un echipaj de descarcerare, o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD.

Citește și: FOTO Accident grav pe calea ferată. Un tractor a fost strivit complet de o drezină

Apartamentul bărbatului se afla într-un bloc de pe Strada Tineretului. Pompierii au urcat la etajul 1 şi au deblocat ușa. Din păcate, l-au găsit pe bărbatul de 61 de ani fără suflare, într-una din încăperile casei.

Criminaliştii au constatat că pe trupul omului nu sunt urme de violență.

După ce au făcut cercetarea la fața locului, trupul neînsuflețit a fost preluat de legişti si dus la sediul Serviciului de Medicină Legală Giurgiu pentru efectuarea necripsiei şi stabilirea cauzei decesului.

Citeste si: „Distrugea tot când îi venea sevrajul”. O femeie din Maramureș și-a ucis mama, la scurt timp după ce fusese externată de la psihiatrie- kanald.ro

Citeste si: „E cadavru viu!” Ionuț este în comă, după ce s-a dus la medic cu o durere de măsea- wowbiz.ro

Cazul este tratat în acest moment ca moarte suspectă.

Sfârșit tragic pentru un bărbat. A murit după ce locuința i-a fost cuprinsă de flăcări

Un bărbat din Giurgiu a murit carbonizat, după ce casa i-a fost cuprinsă de flăcări. Tragedia a avut loc azi, în jurul prânzului.

Un bărbat în vârstă de 89 de ani din satul Moșteni și-a pierdut viața în urma unui incendiu izbucnit în locuința sa.

Citește și: Disperați să se încălzească, românii cumpără haine de la second-hand cu sacul, ca să le pună pe foc

Tragedia s-a produs în jurul prânzului. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul  Detașamentului Polintin Deal, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o cisternă, o ambulanță SAJ și echipaje de Poliție. Vecinii le-au spus autorităților că e posibil ca un bărbat să fie în locuință.

Din păcate, bărbatul a fost surprins sub un tavan care s-a prăbușit, fiind găsit de pompieri în holul casei.


Abonează-te pe


Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si