VIDEO - EXCLUSIV - Designerul Stephan Pelger a fost găsit spânzurat. Acesta ar fi suferit de depresie. Primele detalii oferite de autorități

Doliu în lumea modei din România. Designerul Stephan Pelger, în vârstă de 44 de ani, a fost găsit spânzurat în această după amiază. Primele informații oferite de autorități

Alexandra Cosman, reporter Kanal D,  se află la casa designerului și ne aduce mai multe informații.

Citește și: Stephan Pelger a trecut printr-o cumpănă

Designerul Stephan Pelger,  în vârstă de 44 de ani, și-a pus capăt zilelor

Din primele informații, nu sunt dovezi care să confirme că a fost victima vreunei infracțiuni.

Acesta ar fi suferit de depresie și ieșise de curând de la dezintoxicare.

Citește și: Obiectele spectaculoase ale lui Stephan Pelger

„Bărbat, 43 de ani, găsit spânzurat de către un vecin. S-a constatat decesul. Victima este persoana publică-designer de modă.”, se arată în primele informații transmise de oamenii legii.

Ce a postat Stephan Pelger pe pagina sa de Facebook în urmă cu doar câteva zile?

Ultima postare a designerului de modă a fost făcută, marți, pe pagina sa de Facebook. Postarea a fost făcută cu ocazia zilei de naștere a tatălui său, care a trecut în neființă în anul 2019.

Acesta a lăsat un gol imens în viața designerului de modă.

Citește și: Stephan Pelger, aventură în New York

”La mulți ani tata, ne este dor de tine. Îmi este așa dor de tine!”, a scris Stephan Pelger pe contul său de Facebook.

Stephan Pelger s-a născut pe data de 8 octombrie, în Brașov.

“Sunt înfiat de la vârsta de un an şi cred că este un dar şi o şansă în viaţă pe care o ai o dată într-o viaţă, pentru că am nimerit la o familie care nu

doar că m-a adoptat, ci chiar îmi este familia adevărată, familia mea, părinţii mei. N-am avut curiozitatea nici măcar o zi să aflu care îmi sunt rădăcinile adevărate. Mama m-a încurajat tot timpul să-mi urmez abilităţile creative, deoarece, fiind artist, era un pic mai libertină decât tata. Tata era sever, dar a înțeles că nu pot să devin preot sau doctor sau avocat, era clar că un singur drum era calea mea”, menționa Stephan Pelger, în urmă cu un an, în cadrul emisiunii În Oglindă.

Citește și: Stephan Pelger a fost găsit spânzurat! Designerul a murit la 44 de ani, după o luptă cu drepesia

Stephan Pelger a studiat în cadrul Școlii Populare de Artă, iar apoi, odată cu pasiunea sa pentru modă, a absolvit studiile și la Institutul de Modă de la Viena.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Parteneri